Czystosz na spacerze w lesie

Posted · Add Comment

Jesienią przyroda zwalnia. Po miesiącach upalnego lata przyszły chłodniejsze i krótsze dni. Zwierzęta przygotowują się do zimy, a drzewa zaczynają zmieniać kolor swoich liści po to, by niedługo móc je całkowicie zrzucić. Doskonałym miejscem do obserwacji tych zmian jest oczywiście las, dlatego w miniony weekend postanowiłem wybrać się tam na wycieczkę.

Bardzo lubię takie rekreacyjne wyprawy! Można podczas nich zaczerpnąć świeżego powietrza i wyciszyć się wśród drzew. Uznałem, że jest to także idealny moment, aby wyświadczyć przysługę naszej planecie i trochę posprzątać teren. Jak wiemy, śmieci pozostawione w lesie nie tylko niszczą krajobraz, ale stanowią poważne zagrożenie dla zwierząt, roślin i gleby. A ja w przeciągu kilku godzin zebrałem ponad 5 worków śmieci –  jednorazowych opakowań, szklanych butelek, aż po porzucone dziecięce zabawki!

Dobrze, że zabrałem ze sobą ultra wytrzymałe worki na śmieci wyprodukowane z rękawów foliowych, które powstają w INTER TEAM. Bo nie wiem czy wiecie, ale oprócz środków czystości, w ich asortymencie znajdują się również produkty, dzięki którym segregacja odpadów stanie się znacznie łatwiejsza! Dostępne są worki na śmieci o różnych pojemnościach: 120 litrów, 60 litrów i 35 litrów, w kolorach czarnym, czerwonym, zielonym, żółtym oraz niebieskim.

Ostatecznie zebrałem najwięcej szklanych butelek i słoików, które spakowałem do 120 litrowych, zielonych worków na śmieci wykonanych z tworzywa LDPE. Niestety, ludzie wciąż wyrzucają szklane przedmioty, nie zdając sobie sprawy, że to one są najczęstszą przyczyną pożarów lasów. Oprócz tego, znalazłem trochę plastiku, były to m.in. porzucone opakowania spożywcze po jogurtach, kosmetykach i chemii gospodarczej, a nawet dziecięce zabawki…tutaj doskonale sprawdziły się mocne i grube czerwone worki na śmieci o pojemności 60 litrów.  Nie wiem czy już wspominałem, ale największy udział w jakości i wytrzymałości folii produkowanej w INTER TEAM i używanej do produkcji worków na śmieci ma surowiec, który pochodzi z odzysku. Tak w ogóle to większość produkowanych tam worków na śmieci powstaje z tzw. regranulatów recyklingowych. Są one zarówno skuteczne, jak i ekologiczne, dlatego tak bardzo lubię z nich korzystać. Jeszcze tylko dodam, że sklepie www.sklep-it.pl znajdziecie również pojemniki do segregacji odpadów szklanych, papierowych, papierowych i mieszanych o pojemności 80 litrów.

Cieszę się, że mogłem nieco pomóc środowisku i Was również zachęcam do takich działań. Wystarczy, że od czasu do czasu, na spacer do lasu zabierzecie ze sobą woreczek na odpady i wyniesiecie z lasu to, czego nie powinno się w nim nigdy znaleźć. Z pewnością będzie czyściej, bezpieczniej i po prostu ładniej. Czy to nie brzmi pięknie?

 

Comments are closed.