Pora na mycie okien – poradnik

Posted · Add Comment

  Mycie okien – czy to w domu, czy samochodzie zawsze dostarcza nam nie lada wrażeń. Wielokrotnie, wszechobecne smugi potrafią doprowadzić nas do szewskiej pasji. Sprawdźmy zatem jak robić to tak, by czyszczenie okien było dla nas mniej uciążliwą czynnością?

  Oprócz oczywiście odpowiednich środków, ogromne znaczenie mają także inne czynniki, które bezpośrednio wpływają na efekty naszej pracy. Pamiętajmy o tym, że nie myjemy okien w pełnym słońcu. Dlatego tak ważne jest określenie od którego miejsca w domu rozpocząć proces. Część osób ma opracowany plan szczegółowy dotyczący mycia okien. Wedle tego schematu:

  1. Okien od strony wschodniej nigdy nie myjemy  przed południem, bo to właśnie budzące się promienie słoneczne powodują smugi na szybach
  2. Okien od strony zachodniej nie myjemy po godzinie 15:00 – to właśnie wtedy najintensywniej promienie słoneczne wpływają na efekty naszej pracy.

   Inni stosuje technikę – nigdy nie myję okien w słoneczne dni. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że słońce nie ma wpływu na to kiedy przeprowadzany jest proces czyszczenia. Zasadniczy minus? W pochmurny dzień możemy się spodziewać opadów deszczu, a to jak wiadomo może szybko zniweczyć efekty naszej pracy. W przypadku mycia okien, jak w życiu, liczy się odpowiednie podejście. Podobno są osoby, które uwielbiają myć okna. Dlaczego? Część z nas ceni sprzątanie bo przynosi szybkie i widoczne efekty.

W procesie mycia okien na pewno pomocny będzie nasz płyn do mycia szyb: TIM GLASS NANO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.