Maszyny czyszczące – duże powierzchnie

Posted · Add Comment

  O ile mycie podłogi w przypadku domowego zacisza może być nieco kłopotliwe, to w tym przypadku raczej z wykorzystaniem mopa jesteśmy w stanie temat załatwić na własną rękę. Gorzej gdy przynajmniej kilka razy w ciągu dnia trzeba myć podłogę na przykład w markecie, czy na hali produkcyjnej. W tej sytuacji niezbędna staje się maszyna do czyszczenia podłóg. Co ciekawe tego typu urządzenia oprócz dokładnego czyszczenia potrafią również skutecznie osuszać podłogę po umyciu. W tym przypadku już jeden przejazd urządzenia może zagwarantować nam czystą i suchą podłogę.

   Minęły już czasy, gdy w marketach zatrudniano dziesiątki sprzątaczek, tylko po to by dbały o czystość podłogi. Dziesiątki, setki, a nawet tysiące metrów powierzchni do umycia to trudne zadanie dla kilku, kilkunastu osób. Dziś z pomocą wychodzą producenci profesjonalnych maszyn do sprzątania, czyszczenia ogromnych powierzchni. Warto pamiętać przy podejmowaniu decyzji o zakupie takiego urządzenia o:

  • wyborze odpowiednich środków czystości/chemii, rodzaju pada automatycznego – przeznaczone są do różnych powierzchni. W przypadku padów duże znaczenia ma również stopień zabrudzenia posadzki. Tu dobieramy pady pod stopień zabrudzenia.
  • wyborze urządzenia zasilanego z sieci lub na baterie/akumulatory. Urządzenia kablowe są bardzo trwałe i lekkie. Idealnie sprawdzają się przy np. nierównych powierzchniach lub kilku piętrach na których urządzenie ma pracować, ze względu na swoją dużo mniejszą wagę. Są również dużo tańsze od swoich odpowiedników akumulatorowych. Zalet akumulatorów chyba nie trzeba wymieniać – podstawowa to brak ogona ciągnącego się za urządzeniem.

Reasumując – decydując się na tego typu urządzenie trzeba pamiętać o co najmniej kilku sprawach, tym bardziej, że koszt zakupu może iść w dziesiątki tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.