Wózki do sprzątania na obiektach – wygoda i komfort pracy

Posted · Add Comment

Zachowanie odpowiednich warunków higienicznych w sklepach, biurach czy też innych miejscach, przez które codziennie przechodzi wiele osób, to konieczność. Raz, że właściciela zobowiązują do tego uwarunkowane prawnie wymagania sanitarne, dwa – brud odstrasza potencjalnych klientów. Sprzątanie większych powierzchni może być jednak uciążliwe, dlatego też rynek oferuje obecnie bardzo dużo ułatwiających cały proces urządzeń.

Wygoda na kółkach

Jednym z podstawowych i niezastąpionych przy utrzymaniu czystości akcesoriów są wózki do sprzątania. Ich przeznaczeniem jest transport koniecznej do mycia wody wraz z mopem i środkami chemicznymi. Oferują one również wiele innych praktycznych rozwiązań.

Dla zwiększenia higieny oraz ułatwienia całego procesu mycia, często stosuje się w nich tzw. system dwuwiaderkowy. Z grubsza polega on na tym, że w jednym wiadrze mamy czystą wodę z detergentem, drugie zaś służy do płukania mopa i gromadzenia wody brudnej. Takie rozwiązanie pozwala na przykład zebrać rozlany płyn, nie mieszając go z wodą, którą później umyjemy powierzchnię. Rozwiązanie to zastosowaliśmy we wszystkich naszych urządzeniach. Wiadra dostępne są najczęściej w dwóch rozmiarach: 25 i 18 litrów. Do odciskania nakładki służy natomiast wyciskarka szczękowa, dzięki której zrobimy to dokładnie i przede wszystkim bezdotykowo.

Wielofunkcyjność to podstawa

Wózki do sprzątania nie tylko ułatwiają mycie podłóg. Wiele z nich posiada również i inne udogodnienia. Najważniejszym będzie choćby uchwyt do zamontowania na ramę worka na śmieci. Rozwiązanie to pozwala na jednoczesne opróżnianie koszy podczas sprzątania. Model ten ma dodatkowo wygodny koszyczek na środki czystości.

Nieco większa funkcjonalność cechuje zaś wózki modułowe. Jak sama nazwa wskazuje, oferują one możliwość dołączania różnych elementów dodatkowych, które w znacznym stopniu usprawnią i ułatwią pracę.

Sprzęt ten dostępny jest choćby z poliestrowym i mocnym workiem o pojemności 70 litrów, zabezpieczonym pokrywą. Oprócz tego mamy tutaj też dwa uchwyty na kij z podstawą na mopa oraz wieszak na ścierki. Konstrukcja wykonana została zaś z mocnego i lekkiego tworzywa ABS.

 

Coś dla profesjonalistów

Wszystkie wymienione wyżej urządzenia znakomicie sprawdzą się w mniejszych lokalach, które nie wymagają dużego wysiłku i pracy przy utrzymaniu czystości. Często zdarza się jednak, że cały sprzęt wraz z chemią transportować musimy na znaczne odległości. Wracanie po jedną rzecz, której nie wzięliśmy, bo akurat się nie zmieściła do wózka, nie jest wtedy ani produktywne, ani wygodne. W takim wypadku warto pomyśleć o czymś bardziej profesjonalnym. Zestaw do sprzątania COMBO z pewnością sprawdzi się idealnie.

Oprócz podstawowego, wymienionego wyżej wyposażenia, dostajemy też trzy pojemne kuwety. Dzięki takiemu rozwiązaniu zabierzemy ze sobą wszędzie wszelkie akcesoria oraz środki czystości. W górnej części ustawione zostały cztery praktyczne, sześciolitrowe wiaderka. Mamy tu również o wiele pojemniejszy, bo aż 120-litrowy worek.

Jak widać każdy może wybrać coś dostosowanego do własnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.