Chemia profesjonalna – taniej niż się wydaje

Posted · Add Comment

Sprzątanie jest dla wielu osób przykrą koniecznością. Nikt jednak nie lubi bałaganu, a tym bardziej brudu. Raz z przyczyn estetycznych, dwa zdrowotnych. Aby ułatwić sobie tę czynność, zaopatrujemy nasz dom w całą gamę środków chemicznych. Ich wybór na półkach sklepowych jest przeogromny. Większość z nich mniej lub bardziej sprawdzi się w pomieszczeniach mieszkalnych. Co jednak jeśli jesteśmy odpowiedzialni za utrzymanie porządku na przykład w sklepie?

Czystość pod specjalnym nadzorem

W takim razie warto sięgnąć po tzw. chemię profesjonalną. Od ogólnodostępnej – konsumenckiej – różni się ona przede wszystkim tym, że nie znajdziemy jej w naszym pobliskim supermarkecie. Wybrać musimy się do sklepu specjalistycznego. To produkty przeznaczone przede wszystkim do stosowania wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia ze specyficznymi i trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, jak choćby w warsztatach samochodowych, zakładach produkcyjnych, centrach logistycznych oraz handlowych, biurowcach. Salony kosmetycznych, supermarkety lub szpitale również wymagają nieco innych preparatów.

Nie taka cena straszna

W tym momencie wiele osób podąży popularnym tokiem myślenia. No dobrze, skoro to jest „specjalne”, „profesjonalne”, z pewnością kosztuje krocie. Nic bardziej mylnego, choć na pierwszy rzut oka może to tak wyglądać. Środki te często występują bowiem w formie koncentratów. Tak jak choćby nasz płyn odtłuszczający – FatCleaner TM50.

Jest on sprzedawany w jednolitrowych opakowaniach z podziałką, jak również pięciolitrowym kanistrze. W zależności od stopnia zabrudzenia powierzchni należy go rozcieńczać w stosunku od 1:20 do 1:200 (czyli już od 50 ml na 10 l wody). Z jednego opakowania możemy uzyskać znacznie większą ilość płynu roboczego. Łatwo więc sobie przeliczyć koszty.

Wszyscy kierowcy wiedzą, jak droga potrafi być chemia do pielęgnacji samochodów. W tym asortymencie ciężko jest też trafić na naprawdę skuteczne preparaty. Tymczasem w naszym sklepie oferujemy płyn do prania tapicerek oraz wykładzin dywanowych i innych tkanin z włókien naturalnych lub syntetycznych TapiTech TM90.

Koncentrat rozcieńczamy w stosunku od 250 do 500 ml na 10 l wody. Z opakowania jednostkowego otrzymamy więc od 100 do 200 l gotowego płynu. Przy takim przeliczniku cena przekłada się na bardzo długie użytkowanie.

Jakość przede wszystkim

Widzimy zatem, że przy czyszczeniu dużych powierzchni lub walce ze specyficznym i silnym brudem chemia konsumencka jest po prostu nieopłacalna. Wspomnieć należy tutaj jeszcze o kwestii skuteczności tych preparatów. Jako że produkowane są one z myślą o specjalnym użyciu, ich skład jest nieco bardziej agresywny. Wszystko oczywiście w ramach bezpieczeństwa. Koncentraty pozwalają również na samodzielne decydowanie o stopniu siły rozcieńczonego płynu.

Choć chemia profesjonalna przeznaczona jest głównie stosowania w sklepach i punktach usługowych, to z powodzeniem używana jest w każdym gospodarstwie domowym. Nie ma żadnych przeciwwskazań, by była ona użytkowana również i w tych miejscach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.