Czysta i bezpieczna szkoła

Posted · Add Comment

Za nami pierwszy dzwonek i powrót uczniów do szkół. Chociaż główne remonty i sprzątanie odbywało się w czasie wakacji, to nie możemy zapominać, że bezpieczna szkoła, to czysta szkoła przede wszystkim w trakcie roku szkolnego.

Bieżące sprzątanie korytarzy, klas i sal gimnastycznych wymaga profesjonalnego sprzętu i preparatów, którymi skutecznie i bez wysiłku możemy przywrócić czystość wszystkich powierzchni.

W szkołach i wszelkich dużych obiektach doskonale sprawdzają się wózki serwisowe wyposażone w wiaderka i koszyki na akcesoria oraz wyciskarki szczękowe, uchwyty na szczotki i worki na śmieci, jak np. wózek serwisowy dwuwiaderkowy IT 760 Plus. W INTER TEAM znajdziecie bardziej lub mniej rozbudowane zestawy serwisowe, dzięki czemu wszystkie potrzebne środki i akcesoria są pod ręką.

Do mycia podłóg niezbędne są mopy, najlepiej w formie płaskich nakładek o odpowiednio dobranej do powierzchni strukturze. Do sprzątania na sucho i mokro możemy użyć np. nakładki z niebieskiej mikrofibry MICROBLUE z systemem DUO. Jeżeli zaś potrzebujemy akcesoriów do usunięcia kurzu z dużych powierzchni, np. sal gimnastycznych niezastąpione są systemy DUST ze stalową ramką i nakładką akrylową.

Aby skutecznie wyczyścić meble, ławki i inne sprzęty, których nie brak w szkolnych salach niezbędne są ściereczki, najlepiej takie, które nie pozostawiają wilgoci i włókien. Niezastąpione są ścierki z mikrofibry, które doskonale wchłaniają wodę, a przy tym nie pozostawiają smug i zacieków na czyszczonych powierzchniach.

Oczywiście same akcesoria nie czyszczą, dlatego nie możemy zapominać o profesjonalnych preparatach przeznaczonych do skutecznego sprzątania. Idealny stan podłóg, zapewnią nam środki czyszczące, takie jak FloorTech TM70 przeznaczony do codziennego mycia wszelkich wodoodpornych powierzchni z tworzyw sztucznych, linoleum, PCV, kamienia sztucznego i naturalnego oraz do lakierowanego drewna. Warto też wypróbować ForniTech TM40, który przeznaczony jest do mycia nie tylko podłóg, ale też paneli ściennych, parkietów, oklein meblowych oraz innych lakierowanych powierzchni drewnianych. Co ważne preparat nie nawarstwia się, nadaje połysk umytym miejscom i pozostawia przyjemny zapach.

Sprzątając szkołę nie możemy zapomnieć o sanitariatach. Często używane, muszą być równie często czyszczone. W tych newralgicznych miejscach higieniczną czystość bez osadów zapewnią profesjonalne środki przeznaczone do mycia łazienek i utrzymania higieny w toaletach, jak np. SaniTech TM10 – skoncentrowany preparat w formie żelu do czyszczenia urządzeń sanitarnych o właściwościach antybakteryjnych i antygrzybicznych.

W budynkach oświatowych nie zapominamy o dezynfekcji, bowiem nadal trwająca pandemia nakłada na szkoły obowiązek wyposażenia ich w środki dezynfekcyjne dla uczniów i nauczycieli.

Jeżeli w placówce są automatyczne systemy dezynfekcyjne, powinniśmy posiadać skuteczne i bezpieczne środki do uzupełniania automatów. W INTER TEAM polecamy CLEANMASTER Proseptin – gotowy do użycia preparat w 5l pojemnikach. Warto również zadbać o to, by nie tylko przy wejściu do szkoły, ale też w klasach, stołówkach, sanitariatach i pokoju nauczycielskim zawsze znajdowały się środki do dezynfekcji rąk. Sprawdzą się w tych miejscach dozowniki: automatyczny HAND MATIC 1200 lub łokciowy SEPTIK.

Wszyscy chcemy, bo rozpoczęty rok szkolny przebiegał bez zakłóceń, a dzieci z radością przekraczały szkolne mury. Dlatego zróbmy wszystko, by szkoła była dla nich nie tylko przyjazna, ale przede wszystkim czysta i bezpieczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.