Do czego służą rękawy foliowe?

Posted · Add Comment

 

Potrzeby rynku opakowań idą w kierunku rękawów foliowych oraz innych półproduktów, z których łatwo można wytworzyć różnego rodzaju opakowania, dopasowane do konkretnego asortymentu i spełniające oczekiwania klientów. W INTER TEAM nie boimy się nowości, dlatego od jakiegoś czasu w naszej ofercie można znaleźć produkowane przez nas rękawy, półrękawy i taśmy foliowe. Są to produkty, które charakteryzują się dużą trwałością. Ponieważ jesteśmy firmą, której nie jest obojętny los środowiska naturalnego, większość rękawów wytwarzamy z surowców pochodzących z recyklingu.

Rękawy i półrękawy

Rękaw foliowy to długa, nawet na kilka kilometrów, taśma folii, zamknięta dookoła. Jest produktem odpornym na czynniki zewnętrzne i charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Zapewnia to właściwą ochronę produktom, które pakowane są do wytwarzanych z rękawów worków foliowych. Natomiast półrękawy posiadają rozcięcie z jednej strony i stosowane są najczęściej  w branży spożywczej lub chemicznej. Pozwalają na szybkie pakowanie przedmiotów o nieregularnych kształtach.

Rękawy, półrękawy i taśmy są półproduktami, na bazie których powstają opakowania foliowe. Taśmy różnią się od siebie materiałem, z jakiego są produkowane. Folia może być bezbarwna, kolorowa lub czarna, aby nie było widać, co jest w środku. Z rękawów foliowych mogą powstać np. worki do pakowania żywności, ubrań i wielu innych produktów.

Najważniejszy jest surowiec

Największy udział w jakości i wytrzymałości folii ma surowiec, z jakiego jest ona wytwarzana. Większość naszych produktów powstaje z tzw. regranulatów recyklingowych. Jest to surowiec ekologiczny, pochodzący „z odzysku”. Są różne rodzaje regranulatów. Jedne  stworzone są po to, aby produkować z nich worki do pakowania produktów spożywczych. Inne posiadają specjalne filtry UV, aby folia nie odbarwiała się na słońcu. Takich folii używa się np. do produkcji worków na potrzeby ogrodnictwa czy pakowania węgla. Często tak zapakowany asortyment długo leży na składzie i podczas wielkiego nasłonecznienia folia może się odbarwić. Specjalna domieszka pozwala temu zapobiec.

Jeśli jest taka potrzeba, do regranulatu dodajemy uszlachetniacze, które powodują powstanie lepszego, mocniejszego i trwalszego zgrzewu. Regranulaty wpływają też na wytrzymałość i uciągliwość folii. Odpowiednie właściwości musi mieć np. folia typu stretch, która powinna być cienka i uciągliwa. Inne asortymenty wymagają zaś folii grubszej, którą można w odpowiednim miejscu przeciąć. Te właściwości uzyskujemy poprzez dozowanie różnych regranulatów.

Naszą ofertę związaną z rękawami, kierujemy do zakładów i firm, które nie trudnią się produkcją folii, ale posiadają maszynę do zgrzewania i perforowania opakowań foliowych według własnych potrzeb. My przygotowujemy bazę, a klient na podstawie dostarczanych przez nas rękawów, półrękawów i taśm, produkuje takie opakowania, jakie są mu w danym momencie potrzebne.

Nieograniczone możliwości

W INTER TEAM mamy również możliwość zgrzewania i perforowania rękawów foliowych na dwóch maszynach. Jedna służy do rolowania worków, co powoduje, że możemy wyprodukować opakowania, które są zrolowane na określoną ilość sztuk – w zależności od potrzeb klienta. W efekcie powstaje rolka składająca się np. z 50 opakowań foliowych, które są już przygotowane do oderwania każdej sztuki. Opakowania posiadają zgrzew denny, co oznacza, że jedna strona opakowania foliowego jest zgrzana, czyli ma pełne dno.

Drugi rodzaj opakowań foliowych produkowanych z rękawa, powstaje metodą zgrzewu pojedynczego. Każde opakowanie jest wtedy osobno. Maszyna zgrzewa folię w ten sposób, że od razu ucina ją na żądany przez klienta wymiar i robi zgrzew. Dzięki temu powstają zarówno mniejsze jak i większe opakowania – np. kaptury zabezpieczające materiały przewożone na paletach. Taka folia chroni materiał przed zamoknięciem czy zakurzeniem. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszyn, nasze możliwości są w zasadzie nieograniczone. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.