Lśniąco i pachnąco w łazience

Posted · Add Comment

Chociaż większość z nas nie lubi sprzątania łazienki, to wszyscy lubimy, gdy jest czysta, lśniąca i pachnąca świeżością. To jakże ważne pomieszczenie w naszym domu wymaga nie tylko wysiłku i zaangażowania w utrzymanie w nim porządku, ale też takich środków czystości, które sprawią, że przy minimalnym wysiłku osiągniemy maksymalny efekt. Strategii sprzątania łazienki jest mnóstwo, ale wszystkie sprowadzają się do tego, by w efekcie zagościła w niej higieniczna czystość.

Udogodnieniem przy sprzątaniu łazienki jest to, że właściwie wszystkie powierzchnie w niej są zmywalne. Nie musimy zastanawiać się, czy możemy użyć wody i czy niezamierzenie nie uszkodzimy jakiegoś elementu wyposażenia.

Umywalka, wanna i toaleta…

Najbardziej narażone na trudne osady z mydła i odkładanie się kamienia jest umywalka, wanna i toaleta. Do ich czyszczenia możemy zastosować gotowy do użycia CLEANMASTER Sani spray, który skutecznie usuwa oporny brud i pozostawia piękny zapach. Dodatkowo nie rysuje powierzchni, co jest na tyle istotne, że ostre środki szorujące mogą pozostawiać mikro rysy, w których szybciej odkłada się brud i rdzawe zacieki.

Miejscem, gdzie najszybciej możemy zauważyć działanie kamienia wodnego jest muszla klozetowa. Aby nie dopuścić do zakamienienia, szczególnie poniżej linii wody, musimy regularnie stosować środki, które temu zapobiegną. Jak wiadomo, sedes jest też siedliskiem drobnoustrojów, powinniśmy więc dbać o jego higieniczną czystość, a jej gwarantem będzie SaniTech TM10. Ten skoncentrowany kwasowy preparat skutecznie czyści muszle klozetowe, bidety i pisuary. Dzięki właściwościom antybakteryjnym i antygrzybicznym będziemy mogli powiedzieć, że nasza toaleta jest bezpieczna dla domowników. Możemy również użyć go do czyszczenia umywalek, kabin prysznicowych i armatury. To właśnie baterie umywalkowe i prysznicowe najszybciej „zarastają” kamieniem i rdzą, a przecież chcemy, by były lśniące i długi czas wyglądały jak świeżo zamontowane.

Glazura, ceramika i tworzywa sztuczne…

Bieżące czyszczenie wszystkich powierzchni w łazience sprawi, że nie dopuścimy do odkładania się „starego brudu”, który jest trudny do usunięcia i narasta warstwami, szczególnie w trudno dostępnych miejscach. Warto zaopatrzyć się w preparat przeznaczony do bieżącej pielęgnacji powierzchni zmywalnych SanitarAroma TM15. Doskonale sprawdzi się przy czyszczeniu glazury, porcelany, ceramiki i tworzyw sztucznych bowiem pozostawia na nich połysk pozbawiony smug. Środek ma też właściwości antybakteryjne oraz antykorozyjne i może być stosowany nie tylko w domowych łazienkach, ale też w wymagających specjalistycznych środków zakładach przemysłu spożywczego i obiektach użyteczności publicznej.

Zapewne wielu z nas wie, jak uciążliwe jest czyszczenie płytek na ścianach łazienki i podłodze. Warto więc ułatwić sobie zadanie i użyć DeoUni TM61. Bezpieczny jest dla powierzchni podłogowych i ściennych wykonanych z ceramiki, tworzyw sztucznych, kamienia sztucznego i naturalnego, glazury, terakoty, marmuru oraz granitu. A dzięki zastosowaniu innowacyjnej formuły FLT (Fresh Long Time) nie tylko pozostawia idealnie czyste powierzchnie, ale też na długo utrzymuje świeży zapach.

Jeżeli zdarzyło się nam zaniedbać porządek w łazience, „wezwijmy na pomoc” środek, który poradzi sobie z każdym brudem. Siłę CLEANMASTER Power spray możemy wypróbować przy usuwaniu trudnych do usunięcia zabrudzeń. Zajrzyjmy tam, gdzie zazwyczaj nie sięga nasz wzrok, czyli na spód umywalek, ukrytych w szafkach odpływów i za łazienkowe meble. Prawda, że nagromadziło się tam sporo tłuszczu i brudu?

Lustro, szkło… i zapach

W każdej łazience znajdziemy lustro, w którym doskonale widoczne jest nie tylko nasze odbicie, ale też nawet najmniejsze zabrudzenia. Jeżeli znajduje się ono powyżej umywalki, mamy gwarantowane zachlapanie wodą i mydłem. Warto mieć pod ręką gotowy do użycia TIM Glass Nano, którym wystarczy spryskać zabrudzone powierzchnie i wytrzeć do sucha szmatką, np. z mikrofibry nie pozostawiającej włókien na powierzchni lustra. Zastosowana w preparacie nanotechnologia powoduje też mniejszą podatność na ponowne absorbowanie kurzu i plam.

W łazienkach, szczególnie tych bez okna, problemem może być nieświeży zapach, czy to z kanalizacji, brudnego prania, czy nawet wilgotnych ręczników. Jeżeli chcemy wchodzić do naszej łazienki z przyjemnością, warto umieścić w niej żelową wkładkę zapachową CLEANMASTER, która gwarantuje nam piękny zapach aż przez 30 dni. Łatwo możemy określić czas działania wkładki, bowiem posiada ona specjalne wypustki do oznaczania dni i miesięcy. Aktywny składnik antybakteryjny i pięć zapachów do wyboru sprawią, że z radością będziemy gościć w naszej czystej i pachnącej łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.