Zima, śnieg i błoto… w obiektach użyteczności publicznej

Posted · Add Comment

Zima nie jest najprzyjemniejszą porą roku, szczególnie jeśli chodzi o utrzymanie czystości w obiektach użyteczności publicznej. Same wycieraczki przy wejściu często nie wystarczają i do budynku wnosimy błoto. Pozostaje pilnowanie czystości i nawet kilkukrotne mycie podłóg. Potrzebne są odpowiednie środki czystości oraz akcesoria sprzątające. W artykule tym omawiamy, jak szybko i skutecznie pozbyć się błota pośniegowego w budynkach użyteczności publicznej.

„Zimowy brud” na podłogach

Gdy za oknem jesienna plucha lub śnieg zimową porą, w galeriach handlowych, w szkołach, w instytucjach czy po prostu w biurowcach… trudno zapanować nad czystością podłogi. Mokre i brudne ślady wyglądają nieestetycznie, są też niebezpieczne! Łatwo poślizgnąć się na mokrej podłodze, co może skończyć się kontuzją. Szczególnie niebezpieczne jest tzw. błoto pośniegowe, które może zagrażać naszemu życiu, ale też agresywnie oddziałowuje na różnego rodzaju powierzchnie. Jednym z jego składników jest sól drogowa, która ma działanie żrące – dlatego w porę nieuprzątnięte, może poważnie zniszczyć nasze podłogi.

Czym wyczyścić błoto pośniegowe?

W INTER TEAM posiadamy środki czystości, które skutecznie usuwają brud oraz pielęgnują i zabezpieczają powierzchnię przed szkodliwym działaniem chemii, do której zaliczamy też sól chodnikową. Do codziennego mycia podłóg polecamy FloorTech TM70, który jest środkiem nisko pieniącym, dzięki czemu znakomicie nadaje się do maszynowego i ręcznego czyszczenia powierzchni. Skuteczny jest także antystatyczny środek do bieżącego mycia podłóg TIM Floors, który sprawdza się do czyszczenia nawierzchni z tworzyw sztucznych, kamiennych, kafli i lakierowanych powierzchni drewnianych.

Warto również zadbać o konserwację podłogi.Do tego zadania polecamy skoncentrowany płyn do zabezpieczania podłóg PolyClar TM80, który charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie. Preparat skutecznie zabezpiecza podłoża z linoleum, PCV, kamienia sztucznego i naturalnego. Polecany we wszystkich zastosowaniach przemysłowych i instytucjonalnych. Może być nakładany metodą High-Speed.

– Sprawdź ofertę środków czystości, przeznaczonych do zabezpieczania i pielęgnacji różnego rodzaju powierzchni.

Wózki i akcesoria, które ułatwią sprzątanie

Okres jesienno-zimowy to czas, gdy nawet kilka razy w ciągu dnia trzeba przemyć podłogi, aby zachować ich czystość i uchronić użytkowników przed nieszczęśliwymi wypadkami. Zadanie to ułatwią wózki i inne akcesoria do sprzątania.

W ofercie INTER TEAM dostępne są nakładki z mikrofibry o różnym rozmiarze, przeznaczone do sprzątania na sucho oraz mopowania na mokro, np. MOP TWIST DUO. Polecamy także akrylowe nakładki, np. nakładka DUST AKRYL, którą można wykorzystać przy zamiataniu korytarzy lub sal gimnastycznych, ponieważ świetnie sprawdza się przy usuwaniu kurzu i piasku.

Wszystkie mopy i środki czystości najwygodniej jest mieć wszystko w zasięgu ręki! Dlatego sprzątanie obiektów publicznych z pewnością ułatwią wózki serwisowe oraz przeznaczone do nich akcesoria. W asortymencie INTER TEAM mamy wózki wykonane z wysokiej jakości tworzywa ABS i dostępne w wersji dwuwiaderkowej oraz jednowiaderkowej. Polecamy wielozadaniowy i rozbudowany wózek dwuwiaderkowy COMBO IT 892, który można dostosować pod potrzeby i wymagania obiektu. Dla mniejszych wymagań i obiektów polecamy wózek jednowiaderkowy IT 701S – cicho przemieszczający się, który posiada komorę na roztwór lub brudną wodę z przegrodą do oddzielenia. Wózki można samodzielnie wyposażać w wybrane akcesoria, takie jak: wiaderka modułowe, pokrywki, wyciskarkę szczękową, zestaw do zbierania odpadów, znajdziesz je TUTAJ.

– Sprawdź ofertę profesjonalnych wózków do sprzątania od INTER TEAM

Do dużych powierzchni… maszyny czyszczące

W budynkach o dużej powierzchni w utrzymaniu czystych podłóg sprawdzą się maszyny czyszczące – zasilane z sieci lub akumulatorowe. W INTER TEAM znajdziesz zarówno większe maszyny sprzątające (jak np. samojezdna maszyna czyszcząca bateryjna LABOMAT 75B) oraz mniejsze (automat szorująco-zbierający LABOMAT 30B).

-Sprawdź ofertę maszyn do sprzątania od INTER TEAM

Nieodłącznym akcesorium do maszyn czyszczących są pady maszynowe. W INTER TEAM dostępne są do różnych powierzchni, w kilku rozmiarach i kolorach, które mają znaczenie!

  • brązowe – do szorowania na sucho,
  • niebieskie – do usuwania zarysowań i zabrudzeń,
  • białe – do bieżącego mycia delikatnych powierzchni,
  • czerwone – uniwersalne do czyszczenia ogólnego i konserwacji,
  • zielone – do mocniejszego czyszczenia i lekkiego szorowania,
  • czarne – do szorowania mocnego brudu.

-Sprawdź ofertę padów maszynowych od INTER TEAM

Comments are closed.